Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin – na jakie warto zwrócić jeszcze uwagę?

Bez wątpienia Bitcoin jest „królową” wszystkich kryptowalut. Jednak wahania jej kursu powodują, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie również w inne krytptowaluty. Notowania kryptowalut innego rodzaju są mniejsze niż najbardziej popularnego Bitcoina, który mocno narażony jest na wpływ spekulacji. Na jakie kryptowaluty warto zwrócić uwagę? W które warto inwestować?

Zcash (ZEC)

Podobnie jak Ethernum, również i Zcash jest jedną z kryptowalut, które nie mają długiego stażu na rynku. Została ona wprowadzona do obrotu dopiero w 2016 roku, jednak mimo tego cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Twórcy Zcash twierdzą, że kryptowaluta jest znacznie bezpieczniejsza od Bitcoina i tym właśnie twierdzeniem przyciągają całą rzeszę jej nowych użytkowników. ZEC gwarantuje dodatkowe zabezpieczenia przy transakcjach kryptowalutą. Są one zapisywane i publikowane w ramach blokchainów. Dane wysyłającego i odbiorcy, jak również ilość przesyłanych ZEC pozostają ukryte. Ekipa Zcash oferuje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z dodatkowych zabezpieczeń, które sprawiają, że zapis transakcji jest możliwy do odczytu jedynie przy pomocy zaawansowanej kryptografii. Zcash jest mozliwy do kupienia m.in. na giełdzie Binance – zobacz opinie.

Dash

Dash (początkowa znana jako Darkcoin) to kolejna wersja kryptowaluty Bitcoin, która szczyci się lepszymi zabezpieczeniami. Kod waluty opiera się na otwartym, ale zdecentralizowanym oprogramowaniu, co sprawia, że transakcje są praktycznie niemożliwe do wyśledzenia. Dash wystartował w 2014 roku i już od początku cieszył się dość sporym zainteresowaniem. Kryptowalutę można mainować przy pomocy procesorów, jak i kart graficznych.

Ripple (XRP)

Ripple jest siecią działającą międzynarodowo i umożliwiają tanie przekazy pieniężne. Transfery docierają natychmiastowo – i tym właśnie różnią się od większości przekazów przy pomocy innych kryptowalut. Ripple nie wymaga minowania, co jest jego kolejną odmienną cechą wśród walut wirtualnych. Do operowania Ripple wymagana jest mniejsza moc obliczeniowa, jak i obciążenie sieci.

VPN a przemysł

W dzisiejszych czasach powszechnej cyfryzacji coraz więcej aspektów życia jest uzależnionych od sieci internetowej. Tradycyjne płatności gotówkowe zostały wyparte elektronicznymi zamiennikami. Przez internet robimy wszelkiego rodzaju zakupy. W sieci posiadamy konta w serwisach społecznościowych, blogi i inne tego typu rzeczy które zamieniły tradycyjne kontakty międzyludzkie. Podobny schemat spotkał zakłady produkcyjne, duże firmy i korporacje.

Czym jest VPN?

Często posiadają one mocno oddalone od siebie oddziały. Mimo odległości muszą one działać w ramach jednakowych systemów zawartych w obrębie jednej sieci zakładowej. Bezpośrednie skomunikowanie ze sobą obiektów grozi łatwą lokalizacją łącza, przechwyceniem danych osobowych, lokalizacji oraz dostęp do plików systemowych wszystkich komputerów i serwerów w danej sieci. Wynika to z braku tunelu kierunkowego które udostępnia nam łącze VPN, czyli wirtualna sieć prywatna. Powstała ona żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas wymiany danych między użytkownikiem początkowym – jakim jest przykładowo pracownik korporacji – a odbiorca końcowym – w tym przypadku siecią korporacyjną.

Jak to działa?

Wirtualne sieci prywatne działają na zasadzie pośrednika. Poruszając się po sieci tradycyjnymi metodami narażamy swój komputer na różnego typu ataki. Dzieje się tak, ponieważ wysyłane przez nas pakiety danych podróżują prostą drogą do celu. Dzięki temu są łatwe do wychwycenia i śledzenia. Haker mając dostęp do przesyłanych danych może z nich w bardzo prosty sposób wychwycić ich lokalizację, adres początkowy i końcowy, dane komputera by w efekcie uzyskać do niego pełen dostęp. Wiele firm padło w ten sposób ofiarami ataków tracąc dostęp do własnych serwerów. Wiąże się to oczywiście z ogromnymi kosztami, często koniecznością zapłacenia okupu za odzyskanie danych. VPN niweluje możliwość takich ataków  poprzez wysyłanie pakietów zawiłymi węzłami, niewidocznymi dla nich samych, dzięki czemu nie pozostaje w sieci nawet ślad drogi jakie przebyły dane z punktu A do punktu B. Uniemożliwia to hakerom lokalizacje nadawcy oraz odbiorcy, a zarazem uzyskanie dostepu do sieci.

Obecnie wiele firm oferuje własne systemy VPN. Zdecydowanie najpopularniejszymi i najczęściej wykorzystywanymi  są NordVPN, Express VPN, Surfshark, oraz  CyberGhost – zobacz recenzję tego popularnego VPN’a.

 

Koronawirus maseczki rękawiczki ochronne środki dezynfekujące

Przedstawiamy Państwu same sprawdzone oferty sklepów wysyłkowych, dotyczące wszystkiego co jest nam niezbędne w dobie panującej epidemii, pandemii koronawirusa. W artykule nie będziemy opisywać dokładnie każdego produktu, gdyż podamy bezpośrednie odnośniki do sprawdzonych sklepów internetowych. W które należy wejść i dokładnie zapoznać się z ofertą, oraz złożyć ewentualne zamówienie. Podzielimy więc na takie części, maseczki ochronne, maseczki jednorazowe, maseczki wielorazowe, przyłbice, rękawiczki ochronne, rękawiczki ochronne jednorazowe i wielorazowe, oraz środki dezynfekujące zarówno do rąk jak i  różnych powierzchni. Czytaj dalej Koronawirus maseczki rękawiczki ochronne środki dezynfekujące

Jak przetrwać bez wychodzenia z domu – finanse

W Internecie napisano już wiele artykółów na temat jak się zachowywać w dobie panującego Koronawirusa. Tutaj zajmiemy się przede wszystkim finansami.

Wielu z nas nie wie, nie umie, lub też z różnych powodów boi się korzystać z bankowości elektronicznej. Przez Internet możemy, zakładać rachunki bankowe (konta osobiste) , robić opłaty za prąd, wodę, czynsz i inne,  zaciągać i spłacać kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe, dokonywać przelewów bankowych, zawrzeć umowę ubezpieczenia, również na życie, a nawet robić zakupy zarówno w sklepach spożywczych jak i galeriach handlowych. Czytaj dalej Jak przetrwać bez wychodzenia z domu – finanse

Pożyczka przez czat, włącz czat pożyczkowy

Rozpocznij czat pożyczkowy

Nowość na rynku finansowym. Pierwsza pożyczka przez czat. Pożyczkę możesz otrzymać nawet po 3 minutach. A środki finansowe znajdą się na twoim koncie nawet po 15 minutach.

Warunki są proste:

1. Musisz mieć ukończone 18 lat

2 . Dochód przynajmniej 500 zł miesięcznie.

3 Nie możesz być negatywnie wpisany do takich baz jak BIK BIG itp.

Czytaj dalej Pożyczka przez czat, włącz czat pożyczkowy

Czy należy mi się zwrot prowizji i ubezpieczenia od kredytów i pożyczek?

Jeśli spełniasz przynajmniej jeden z opisanych warunków możesz otrzymać zwrot naliczonej przez banki lub inne instytucje finansowe zwrot pobranej prowizji od pożyczki lub kredytu. Co ważne nawet w 24 godziny od dostarczenia dokumentów.

W jaki sposób tak szybko?

–  Gdyż odkupimy od Ciebie za gotówkę należny ci zwrot i sami będziemy dochodzić prawa do zwrotu przed właściwym sądem.

Czytaj dalej Czy należy mi się zwrot prowizji i ubezpieczenia od kredytów i pożyczek?

Świadczenie dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej

Wiele osób, opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych otrzymuje z MOPS-u lub GOPS-u tak zwany zasiłek dla opiekuna w wysokości 620zł. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że obecnie może otrzymywać nawet 1583zł co miesiąc, a z początkiem roku 2020 będzie to kwota 1829zł. Jest to „Specjalny zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej”.

Pytanie, jak to załatwić?

Czytaj dalej Świadczenie dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej

Jak kancelaria adwokacka może pomóc w oddłużaniu?

W dzisiejszych czasach ludzie, którzy żyją bez zaciągniętych zobowiązań finansowych należą do mniejszości. Ogrom społeczeństwa korzysta z szerokiej oferty kredytów, udzielanych przez instytucje bankowe oraz pozabankowe. W momencie terminowego spłacania ustalonego harmonogramu rat można spać spokojnie. Problem pojawia się wówczas, gdy zostaje utracona płynność finansowa. Oznacza to brak możliwości spłaty zaciągniętych kredytów, przy jednoczesnym zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych. Przyczyn powstania niewypłacalności może być wiele: utrata pracy, rozwód, śmierć bliskiej osoby, choroba własna lub członka rodziny, a także takie niespodziewane zdarzenie jak wypadek.

Czytaj dalej Jak kancelaria adwokacka może pomóc w oddłużaniu?

Jak sprawdzić czy otrzymam pożyczkę lub kredyt, zdolność kredytową

Chcesz sprawdzić czy otrzymasz pożyczkę? Możesz to zrobić składając wniosek w jednej z firm pozabankowych w zasadzie nic Cię to nie kosztuje a sprawdzisz swoją zdolność kredytową a w dodatku otrzymasz darmową pożyczkę, którą bez żadnych konsekwencji finansowych możesz po prostu zwrócić w ustalonym terminie.

Czytaj dalej Jak sprawdzić czy otrzymam pożyczkę lub kredyt, zdolność kredytową