Napisz Swoją Opinię

Na tej stronie możesz wyrazić swoją opinię o dowolnej instytucji finansowej. Zarówno o Banku jak i instytucji pozabankowej. Jeśli natomiast jesteś pośrednikiem, możesz napisać krótki artykuł reklamujący swoją działalność.

Aby dodać wpis należy się zarejestrować. W przypadku gdy nie otrzymasz linku aktywacyjnego napisz do:
kontakt@albertkredyty.pl

Otrzymasz wówczas w możliwie najszybszym czasie hasło do logowania, które później zmienisz sobie dowolnie.

Ogólne zasady: Tekst powinien być dłuższy niż 1000 znaków. W tekście możesz umieścić 1 aktywny link, możesz dodać obrazki lub zdjęcia. Tekst powinien być unikatowy, co znaczy nie powielany w wielu miejscach w Internecie. Twój wpis będzie pozycjonowany w Internecie. Bezpośredni odnośnik do twojego wpisu pojawi się na górze artykułu, możesz go zmienić.

Administrator ma prawo do ewentualnej moderacji lub też usunięcia wpisu, a także umieszczenia reklam. Najczęściej to będzie 1 reklama pod tekstem.

Kryptowaluty, pierwsze kroki, inwestowanie

W tym artykule postaram się przedstawić kryptowaluty, giełdy gdzie można je kupić, związane z tym korzyści oraz ryzyko.

  • Co to są kryptowaluty?

Na początek zacznijmy od tego czym jest kryptowaluta. Jest to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki. Mówiąc prostymi słowami jest to waluta cyfrowa, której nie można w żaden sposób podrobić, jak ma to miejsce przy zwykłych walutach (PLN/EUR/USD), które można najzwyczajniej „dodrukować” co sprawia, że kryptowaluta nie jest podatna na inflację, ponieważ zawsze jest wiadomo ile jest jej w obiegu i jaka jest maksymalna ilość. Krótko mówiąc jest to rewolucyjna (jeszcze na wczesnym etapie rozwoju) forma płatności. Dodatkowo kryptowaluty dają pełną anonimowość, tylko my mamy świadomość tego co dzieje się z naszymi środkami, a przy zwykłych walutach banki widzą co kupujemy, sprzedając później te informacje do firm marketingowych, które zaśmiecają naszą skrzynkę swoimi ofertami. Aktualnie istnieje 1500 takich kryptowalut, jednak jako iż nie ma jeszcze odpowiednich regulacji prawnych sporo z nich jest oszustwami więc odradzam kupować kryptowaluty od przypadkowych ludzi, najlepiej inwestować w pewne kryptowaluty na giełdach. Przykładami takich kryptowalut są: Bitcoin, Litecoin, Monero, Ripple, Dash.

  • Bitcoin

Bitcoin to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych satoshi. Bitcoin jest często nazywany „złotem” w świecie walut cyfrowych, gdyż zawsze kiedy spada jego kurs większości innych walut także spada, dzieje się to dlatego, ponieważ na większości giełd inne waluty możemy wymienić na bitcoina i stał się on taką „główną walutą” na giełdach.

  • Inwestowanie

W kryptowaluty najlepiej inwestować kiedy mamy tak zwaną bessę na rynku, czyli kiedy ceny spadają, a sprzedawać w czasie hossy, kiedy ceny pójdą w górę. Od początku ich istnienia kryptowaluty notowały straty nawet o 90%, żeby potem pójść w górę o kilkadziesiąt tysięcy procent, co sprawia, że są dobrym pomysłem na inwestycję pieniędzy, które możemy zainwestować. Nie powinno inwestować się pieniędzy, które są dla nas ważne, gdyż nie mamy pewności kiedy zaczną nam przynosić zyski.

  • Gra na giełdzie, trading

na giełdzie nie musimy inwestować długoterminowo, jest bardzo dużo osób zajmują się tzw. „tradingiem”, polega on na kupieniu cyfrowej waluty po określonej cenie i sprzedaży jej z zyskiem (1-10%) po czym odkupienie po niższej cenie i robieniu tego w kółko. W ciągu dnia możemy osiągnąć zysk nawet 50% od zainwestowanej kwoty, jednak wymaga to nerwów i nie popadania w panikę (w końcu po każdym spadku w historii nastąpił wzrost).
Jeśli chcesz się nauczyć tradingu, bądź masz inne pytania związane z kryptowaltami, inwestycjami zapraszam do kontaktu pod e-mailem: kryptowaluty.pomoc@interia.pl

  • Najlepsze giełdy kryptowalut

BitBay
Bitbay to najlepsza giełda na początek ma bardzo prosty, przejrzysty interfejs, bardzo mocne zabezpieczenia, jest w języku polskim. (jej właścicielem jest polak) Więc można inwestować w naszej walucie, ale dostępne są także rynki USD i EUR. Osobiście polecam tą giełdę dla amatorów jak i profesjonalistów. Możemy na niej bezpiecznie trzymać zwykłe i cyfrowe waluty.
Zarejestrować się na tą giełdę możemy tutaj

Binance
Binance to giełda przeznaczona raczej dla profesjonalistów, mamy na niej dostępne kilkadziesiąt rynków wymiany kryptowalut. Jest jedną z największych giełd na świecie, jednak jest w języku angielskim i ma trudniejszy interfejs niż w przypadku BitBaya, według mojej oceny jest mniej przejrzysta dla osób zaczynających swoją przygodę na ty rynku.
Zarejestrować się na tą giełdę możemy się tutaj

Po najnowsze wiadomości ze świata kryptowalut zapraszam również na stronę na fb: https://www.facebook.com/kryptowalutyy

Pożyczka pod Zastaw

Wiele Firm na rynku finansowym proponuje nam pożyczkę pod zastaw. Jest to specyficzna forma finansowania dla osób i firm, które z jakiegoś powodu nie mogą otrzymać zwykłej pożyczki z banku, czy też innej instytucji zajmującej się udzielaniem pożyczek, kredytów, lub też innego finansowania. Pożyczka pod zastaw jest dostępna dla osób posiadających jakieś zabezpieczenie. Może to być nieruchomość, lub też samochód. W większości przypadków z takiej formy finansowania korzystają osoby które nie posiadają zdolności kredytowej, bądź też posiadają zajęcia komornicze. Jak wiadomo koszty takiej pożyczki są nieco wyższe od zwykłych oferowanych pożyczek na rynku bankowym. Jedną z wielu firm udzielających takich pożyczek jest Speed Cash Polska

Wspomniana firma udziela pożyczek do wysokości 90% wartości pojazdu, jeśli natomiast chodzi o nieruchomości jest to kwestia do ustalenia z doradcą.  Pożyczkę spłacamy w ratach miesięcznych na stronie internetowej firmy istnieje kalkulator, dzięki któremu z łatwością możemy obliczyć sobie wysokość raty. Należy zwrócić uwagę że firma proponuje nam stosunkowo niskie raty miesięczne, jednak ostatnia rata, jak nazywa to firma jest „ratą balonową”. Czyli praktycznie jest to cały kapitał. W ratach spłacamy jedynie tak zwane koszty kredytu.

Jeśli jesteś zainteresowany szerszą ofertą pożyczek pod zastaw zapraszamy na stronę: http://albertkredyty.pl/zastaw-nieruchomosci.html