Kredyty konsolidacyjne – czy warto z nich korzystać?

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, pożyczamy coraz więcej pieniędzy. Wnioski o pożyczki czy kredyty składamy w bankach, SKOK-ach, firmach pożyczkowych czy u osób prywatnych. Jest wiele powodów dla których chętnie sięgamy po produkty kredytowe (niskie stopy procentowe, łatwość w pożyczeniu pieniędzy) i gdy robimy to “z głową”, nie ma z tym żadnego problemu. Zapraszamy do lektury.

(Artykuł przygotowany przez profesjonalny portal finansowy E-BS.pl.)

Coraz więcej osób zaczyna “przesadzać” i pożycza za dużo. Kredyt mieszkaniowy, pożyczka konsumpcyjna, karta kredytowa, zakup na raty – chociaż początkowo wydaje się nam, że spokojnie poradzimy sobie z naszymi długami, po jakimś czasie okazuje się, że zaczynamy mieć problemy z terminową obsługą spłat. Często sprawia to, że staramy się o kolejne pożyczki, by spłacić posiadające już raty. Jak łatwo się domyśleć, taka sytuacja bardzo szybko rujnuje nasz domowy budżet a my popadamy w wielkie problemy finansowe, z których bardzo trudno się nam wykaraskać. Ale słowo trudno wcale nie oznacza, że jest to niemożliwe. Produktem finansowym który może nam w tym pomóc może być kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Jest to produkt bankowy, dzięki któremu możemy zamienić kilka rat w jedną. Mówiąc inaczej, jest to kredyt, za pomocą którego spłacamy nasze mniejsze długi, a nam pozostaje jeden. Jak więc wygląda procedura związana z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego? Otóż przede wszystkim musimy znaleźć bank, który takowe kredyty oferuje. Następnie musimy w nim przedstawić wszystkie kredyty i pożyczki, jakie musimy spłacać. Bank na tej podstawie określi, ile pieniędzy musi nam pożyczyć, by spłacić nasze długi. Oczywiście musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową, by bank miał pewność, że kredyt będziemy mogli terminowo spłacać. Zostanie sprawdzona nasza historia kredytowa zgromadzona w Biurze Informacji Kredytowej. Musimy też w banku przedstawić odpowiednie zabezpieczenie. Zwykle jest to hipoteka, zwłaszcza jeśli musimy pożyczyć duże kwoty. Spłatę kredytu konsolidacyjnego, możemy rozłożyć na dłuższy okres czasu, dzięki czemu nasze miesięczne raty nie są zbyt wysokie. W takim wypadku nasz domowy budżet może “odpocząć”, a my możemy terminowo spłacać długi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *