4 najczęstsze błędy, których należy unikać podczas handlu kryptowalutami

Obecnie można już szybko i łatwo inwestować w kryptowaluty, jednak również istnieje wiele zagrożeń i pułapek, z którymi musisz się zmierzyć, jeśli myślisz o wejściu w tę dziedzinę. Nie trzeba jednak być mistrzem w świecie informatyki czy finansów, aby zacząć. Oznacza to, że jedynie należy podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu inwestowania. W tym artykule omówimy kilka powszechnych błędów, które popełnia większość inwestorów kryptowalutowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

1: Kupujesz niewłaściwe monety

Jeśli zdecydowałeś się na zakup Bitcoinów, musisz być ostrożny. Istnieją różne rodzaje Bitcoina, takie jak Bitcoin Private, Bitcoin SV, Bitcoin Gold i Bitcoin Cash. Innymi słowy, istnieje wiele odłamów (forków), na które trzeba uważać.

Chociaż nie są to oszustwa ani fałszywe projekty, upewnij się, że wiesz, co kupujesz. Nawet jeśli kupisz niewłaściwą kryptowalutę, zawsze możesz ją odsprzedać i poszukać właściwej.

2: Nie jesteś gotowy na dziką jazdę

Jeśli chcesz wejść w świat kryptowalut, musisz mieć nerwy ze stali, by stawić czoła zmienności. W przeciwieństwie do świata tradycyjnych finansów, kryptowaluty charakteryzują się ekstremalną zmiennością.

Według wielu specjalistów nie powinno się wchodzić w ten rynek z wielkim kapitałem. Powinieneś na początku zainwestować niewielką kwotę, np. 100 dolarów miesięcznie, a potem o tym po prostu… zapomnieć. Jeśli będziesz codziennie obserwować rynek, doprowadzi Cię to do szaleństwa.

Poza tym, ponieważ jesteś początkujący, możesz chcieć ograniczyć się do 2-3 kryptowalut, które są Ci dobrze znane. Najlepiej, jeśli najpierw weźmiesz pod uwagę monety o ugruntowanej pozycji, takie jak Bitcoin i Ethereum.

3: Nie sprawdzasz dwukrotnie adresu

Wielu traderów kryptowalutowych traci swoje monety tylko dlatego, że nie sprawdzają dwukrotnie adresu na który przelewają swoje środki. W przeciwieństwie do konwencjonalnego przelewu bankowego, nie można po prostu cofnąć transakcji. Dlatego trzeba być naprawdę ostrożnym przy dokonywaniu tego typu transakcji. Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, może się to skończyć utratą tysięcy dolarów w ciągu kilku sekund.

4: Utraciłeś dostęp do swojego portfela

Mimo że istnieje ograniczona liczba 21 milionów Bitcoinów, nigdy nie będzie na rynku takiej samej ilości kryptowaluty. Powodem jest to, że wielu posiadaczy monet straciło dostęp do swoich portfeli z powodu zapomnianych haseł.

Według raportu Chainanalysis, 1 z 5 wydobytych do tej pory Bitcoinów jest niedostępna z powodu zagubionych haseł. Dlatego upewnij się, że przechowujesz swoje hasło w bezpiecznym miejscu.

Jak zarobić na kredycie?

Na pierwszy rzut oka propozycja, aby zaciągnąć kredyt i założyć lokatę wydaje się mało logiczna, a nawet absurdalna. A jednak tak nie jest.

Korzystając z różnych promocji sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Firma pożyczkowa Smartney.pl stworzyła promocję, polegającą na możliwości zwrotu zaciągniętego kredytu w okresie 101 dni nie płacąc żadnych kosztów ani odsetek. Zastrzegła sobie jednak że raty należy spłacać terminowo.  Maksymalna kwota pożyczki to 60.000zł.  W okresie 101 dni przypadną 3 raty do spłacenia. Czyli  w ciągu tych 3 miesiecy należy spłacać raty zgodnie z harmonogramem pożyczki, następnie spłacić całą różnicę pomiędzy 60.000zł a kwotą którą spłaciliśmy w ratach. Czyli łącznie spłacamy 60.000zł

Link do promocji: smartney.pl

Czytaj dalej Jak zarobić na kredycie?

Jak uniknąć oszustwa na Kryptowalutach – Bitcoin i nie tylko

Zanim rozpoczniesz Inwestycje w Kryptowaluty przeczytaj  dokładnie ten artykuł zanim będzie za późno.

Już chyba wszyscy wiedzą, że kryptowaluty nie występują w banknotach, ani fizycznych monetach. Jednak istnieje jeszcze wiele innych ważnych szczegółów na które należy zwrócić uwagę.

Nie kupujemy Bicoinów i innych kryptowalut od obcych osób, ani żadnych brokerów – możemy je zawsze bezpiecznie i po średnim kursie kupić na giełdzie kryptowalut. Czytaj dalej Jak uniknąć oszustwa na Kryptowalutach – Bitcoin i nie tylko

Czy warto mieć konto oszczędnościowe?

Jest wiele sposobów na oszczędzanie. Oczywiście najbardziej popularne są te najbardziej proste i ogólnie dostępne. To właśnie min dlatego tak popularne wśród naszych rodaków są lokaty bankowe. Ale ostatnimi czasy, coraz większą popularność zdobywają także konta oszczędnościowe, które pojawiły się w ofertach polskich banków jakiś czas temu. Czytaj dalej Czy warto mieć konto oszczędnościowe?

Konto Black Cat Card i 10 Euro na powitanie, oraz 2,2% rocznie

BLACK CAT CARD

Black Cat Card to nowoczesne konto w Maltańskim banku, które może założyć sobie każdy mieszkaniec Unii Europejskiej, niezależnie od tego w jakim państwie obecnie mieszka, czyli Polak również.  Główną walutą konta jest Euro. Konto w podstawowej wersji jest zupełnie bezpłatne, 0rocentowanie środków 2,2%. Brak jest nawet opłaty za wysyłkę fizycznej karty z Malty, wirtualną otrzymasz od razu.  Dodatkowo za założenie konta obecnie w promocji każdy otrzymuje 10 Euro na start, pod warunkiem że konto zostało założone z czyjegoś polecenia. Kwota 10 Euro jest do dyspozycji  (na rachunku), już tego samego dnia w którym założyliśmy konto. Można skorzystać z mojego kodu polecającego:  AAH1Q5 . Jeśli nie wpiszemy kodu, konto oczywiście też założymy, ale nie otrzymamy 10€.  Czytaj dalej Konto Black Cat Card i 10 Euro na powitanie, oraz 2,2% rocznie

Księgi Wieczyste po Nazwisku Właściciela

Czy jest możliwe wyszukanie w Internecie Księgi Wieczystej po nazwisku właściciela? Każda Księga Wieczysta zawiera Imię i  Nazwisko właściciela, działki czy innej nieruchomości, często Numer PESEL, oznaczenie nieruchomości, ewentualne wpisy dotyczące hipoteki, czy też praw osób trzecich.

Be żadnego problemu możemy odnaleźć każdą Księgę Wieczystą po adresie nieruchomości, bądź też numerze geodezyjnym działki.

Czytaj dalej Księgi Wieczyste po Nazwisku Właściciela

Pożyczka na spłatę ZUS i US dla firmy

Opiszemy tutaj po kolei krok po kroku, jak wyjść z  patowej  sytuacji finansowej, prowadząc działalność gospodarczą i zaproponujemy rozwiązanie  wraz z konkretną ofertą pomocy.

Jak wiadomo gdy powstaną zaległości wobec takich instytucji jak ZUS, czy też Urząd Skarbowy, w dodatku jak to zazwyczaj bywa jeszcze zaległości kredytowe wobec banków czy też spóźnione spłaty pożyczek  pozabankowych, sytuacja zaczyna wymykać się z pod kontroli. Czytaj dalej Pożyczka na spłatę ZUS i US dla firmy

Czy warto Inwestować w Pożyczki

Zanim odpowiemy sobie na pytanie czy warto inwestować w pożyczki w skrócie powiedzmy sobie na czym to polega i czy jest bezpieczne.

Otóż polega to na inwestowaniu naszych środków finansowych  w pożyczki udzielane konsumentom, czyli pożyczkobiorcom , z pominięciem udziału banków (P2P). Oczywiście dochód z tego przedsięwzięcia jest dużo wyższy niż z lokat bankowych, które obecnie znajdują się na bardzo niskim poziomie rentowności.  Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, to zagwarantowany mamy zysk do wysokości 9-12% w stosunku rocznym.  Przy takim wyborze niczym nie ryzykujemy, nawet gdy konkretny pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki. Gdyż w przypadku opóźnienia klienta ze spłatą powyżej 60 dni, całość zainwestowanej kwoty w raz z odsetkami zostanie od nas automatycznie odkupiona. Inaczej jest w przypadku gdy chcemy osiągnąć wyższy zysk np. 30-40% rocznie, wówczas musimy zdecydować się na przejęcie części ryzyka związanego ze spłatą pożyczki.

Zainwestować możemy dowolną kwotę już od 10 Euro, na dowolny okres począwszy od 1 miesiąca.

Zobacz dostępne na rynku oferty Inwestycyjne

Zapoznaj się z większą ilością Informacji. Czytaj dalej Czy warto Inwestować w Pożyczki

Najtańsze Waluty – szybka wymiana.

Najtańsze gdyż taniej być nie może.

Opiszę na przykładzie znanej platformy wymiany walut Walutomat.

Na Walutomacie wymieniamy walutę po  średnim kursie  Forex.

Notowania są ciągłe, czyli w czasie rzeczywistym uaktualniane co minutę.  Walutomat obsługuje 4 podstawowe waluty:  Euro, Dolar amerykański, Frank szwajcarski i polski złoty.

Prowizję jaką płacimy to tylko 0.02% od wymiany. Podam tu prosty przykład. Czytaj dalej Najtańsze Waluty – szybka wymiana.

Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin – na jakie warto zwrócić jeszcze uwagę?

Bez wątpienia Bitcoin jest “królową” wszystkich kryptowalut. Jednak wahania jej kursu powodują, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie również w inne krytptowaluty. Notowania kryptowalut innego rodzaju są mniejsze niż najbardziej popularnego Bitcoina, który mocno narażony jest na wpływ spekulacji. Na jakie kryptowaluty warto zwrócić uwagę? W które warto inwestować? Czytaj dalej Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin – na jakie warto zwrócić jeszcze uwagę?