Czy warto mieć konto oszczędnościowe?

Jest wiele sposobów na oszczędzanie. Oczywiście najbardziej popularne są te najbardziej proste i ogólnie dostępne. To właśnie min dlatego tak popularne wśród naszych rodaków są lokaty bankowe. Ale ostatnimi czasy, coraz większą popularność zdobywają także konta oszczędnościowe, które pojawiły się w ofertach polskich banków jakiś czas temu.

Konto oszczędnościowe jest “połączeniem” lokaty i zwykłego rachunku rozliczeniowo oszczędnościowego. To znaczy łączy w sobie zalety tych produktów. Pozwala na oszczędzanie z nieco lepszym zyskiem ale daje nam też pełny dostęp do zgromadzonych środków. Jak to wygląda w praktyce? Otóż oprocentowanie środków zgromadzonych na naszych rachunkach osobistych jest bardzo niskie a czasem nawet nie dostajemy za nie od banku nic. Natomiast jeśli popatrzymy na oprocentowanie kont oszczędnościowych na pewno zauważymy że mamy szansę na jakieś ekstra pieniądze. Wprawdzie nie są to jakieś oszałamiające “procenty”, jednakże lepiej dostać nawet parę złotych niż nic. Możemy też znaleźć banki, których oprocentowanie kont oszczędnościowych jest wyższe niż niejedna lokata. Wystarczy tylko poszukać. Kolejnym atutem tego produktu jest dostępność do wpłaconych pieniędzy. Jeżeli założymy lokatę w banku, aby otrzymać odsetki, nie możemy wypłacić środków zanim lokata się nie skończy. W przypadku konta oszczędnościowego, pieniądze możemy wybrać w każdej chwili bez utraty odsetek. Wprawdzie ilość wypłat w miesiącu nie jest duża (zwykle jeden lub dwa razy), ale w razie potrzeby możemy z nich skorzystać.

Czy warto więc zakładać konto oszczędnościowe?

Z całą pewnością tak. Chociaż równocześnie nie możemy mieć wielkich nadziei, że zarobimy na nim wielkie pieniądze. Może ono być jednak początkiem naszej nauki oszczędzania, która sprawi że uzbieramy jakąś kwotę pieniędzy, która w przyszłości może być naszym zabezpieczeniem lub podstawą do poważniejszych inwestycji. Dlatego rozglądajmy się po rynku, sprawdźmy gdzie jest najlepsze konto oszczędnościowe i zacznijmy nasze oszczędzanie.

Gdzie w obecnych czasach znajdę stosunkowo  dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe?

Na rynku pojawił się nowy, w pełni elektroniczny bank – Aion Bank. Z poziomu aplikacji na telefon można otworzyć w pełni darmowe konto bankowe, do którego otrzymujemy również rachunek oszczędnościowy oprocentowany na 1% w stosunku rocznym. Dodatkowo bank oferuje promocje – 30zł za samą rejestracje i wybranie bezpłatnego pakietu “Light”. Więcej informacji: https://www.freemo.pl/aion-bank-kod-polecajacy-na-30zl-za-otwarcie-darmowego-konta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *