Elektroniczne Księgi Wieczyste po Adresie

 

 

Obecnie nie musimy już udawać się do Sądu do wydziału Ksiąg Wieczystych celem ich przejrzenia, czy też uzyskania Urzędowego Odpisu, Wyciągu czy też Zaświadczenia z KW.

Wszystko możesz bowiem załatwić przez Internet.

Do tego celu zostały stworzone Elektroniczne Księgi Wieczysta ( EKW) . Zarządza nimi Centralna Informacja Ksiąg Wieczystych. Jednak aby uzyskać informację o danej Księdze musimy posiadać jej numer.

Jeśli natomiast numeru nie znamy możemy go uzyskać po samym adresie danej nieruchomości (działki, domu, mieszkania itp.) Lub numerze geodezyjnym działki.

Przejdź do pełnej Instrukcji. I sprawdź Księgę po samym adresie lub numerze działki:  http://albertkredyty.pl/ekw.html Tu otrzymasz również Urzędowy Odpis, Wyciąg czy też Zaświadczenie z Ksiąg Wieczystych. Pamiętaj że w taki sposób otrzymany dokument ma taką samą moc prawną jak ten otrzymany w Sądzie. Identyczne są opłaty za wydanie każdego z dokumentów. Plus jest taki że wszystko mamy praktycznie natychmiast i bez zbędnego odwiedzania Sądu. Zwłaszcza jeśli on się znajduje w innej miejscowości.

Księgi Wieczyste posiadają swoje numery (oznaczenia). Oznaczają one przede wszystkim miejscowość właściwą dla Sądu w którym fizycznie dana Księga Istnieje, oraz sam numer KW.

Szerzej na temat ksiąg oraz numeracji została opisana tutaj: http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html Na stronie zapoznasz się również na temat działów KW, o tym jakie informacje gdzie należy szukać, wszystko na temat hipoteki zarówno zwykłej jak i przymusowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *