Inbank opinia o nowym banku

Niedawno na polskim rynku pojawił się nowy bank tym razem z Estonii. Inbank to niewątpliwie nietypowy bank z nietypową ofertą, ale może być to receptą na przebicie się na dość ciasnym rynku bankowym w Polsce.

Inbank oferta ze strony

Inbank dopiero niedawno dostał zgodę KNF na rozpoczęcie działalności w Polsce. Mimo wszystko poza internetowymi portalami nigdzie nic o nim nie słychać. Także bank wchodzi na polski rynek dość po cichu. Nie dysponuje też raczej jakimiś olbrzymimi aktywami.

Oferta InBanku jak na bank jest bardzo nietypowa. Przede wszystkim nie ma w niej w ogóle kont bankowych. Są tylko kredyty internetowe oraz lokaty. W dodatku lokaty te nie są objęte polskim Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, ale jego estońskim odpowiednikiem. Aczkolwiek są dość atrakcyjnie oprocentowane. Można rzec, że nawet bardzo atrakcyjnie.

Flagowym produktem InBanku są zdecydowanie kredyty. Głównie kredyt gotówkowy, samochodowy i ratalny. Wszystkie dostępne w pełni przez Internet. Na swojej stronie InBank chwali się również zajęciem pierwszego miejsca w 3 rankingach polskich portali i porównywarek finansowych. Żeby jednak się przekonać jak w praktyce wygląda spłacenie kredytu w InBanku trzeba będzie trochę poczekać na więcej opinii osób, które z niego korzystały.

Co ciekawe bank niedawno zaczął też wchodzić na rynek niemiecki, a w Estonii podobno zdobył pokaźną część rynku kredytowego. Aczkolwiek jest to informacja podana przez blogerów, także nie wiadomo na ile wiarygodna.

Gdyby nie fakt, że InBank oferuje też lokaty, przypominałby bardzo działające w Polsce firmy udzielające szybkich pożyczek przez Internet. Jednak z jedną zasadniczą różnicą – RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) kredytu w InBanku jest bardzo niskie w stosunku do podobnych kredytów z tej kategorii oferowanych przez inne banki działające na polskim rynku (Źródło: opinie o InBank https://antyhaczyk.blogspot.com/2017/06/inbank-opinie-kredyty-oplaty-lokaty.html) Kredyt Inbank’u jest zatem na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjny nawet w stosunku do kredytów bankowych udzielanych przez Internet, podczas gdy RRSO w firmach pożyczkowych, nie licząc promocyjnych, darmowych pożyczek dla nowych klientów, sięga często kilkuset procent, a nawet więcej. Więcej opinii dotyczących pożyczek znajdziesz tutaj.

Z kolei jeśli chodzi o lokaty to ochrona zagranicznego BFG może niespecjalnie wzbudzać zaufanie u Polaków, którzy raczej nie pałają miłością do banków. Z resztą w ogóle zaufanie do sektora finansowego jest polskim społeczeństwie bardzo ograniczone. Ma to oczywiście swoje przyczyny: począwszy od kryzysu w USA i wynikających z niego strat na funduszach inwestycyjnych, czy polskiej giełdzie, przez oszukańcze polisy, lokaty strukturyzowane, po historie z Amber Gold, bankructwa SKOKów i SK Banku itp. Także bank nie ma łatwego zadania i musi mieć jakiś plan na zdobyć zaufania polskiego konsumenta, bo dzisiaj jesteśmy już raczej ostrożniejsi. Oczywiście nie wszyscy, bo niektórzy do dziś nie wiedzą co to jest BFG i na czym polega jego ochrona. Mimo wszystko przebicie się na Polskim rynku bankowym będzie wymagało sporych nakładów na promocję i budowę wizerunku.

Podobne:
Wzrost ubezpieczenia AC/OC w Leasingu
Wonga.pl – nasza opinia o tej firmie na temat pierwszej pożyczki