Platformy Inwestycji w Pożyczki

W Polsce dostępnych jest kilkanaście platform inwestycji w pożyczki.  Inwestycje  w pożyczki charakteryzują się przede wszystkich wyższą rentownością od lokat bankowych, obligacji itp.

Więcej o Inwestycjach w Pożyczki P2P – czytaj tutaj.

W Polsce Inwestowanie w pożyczki to swoista nowość w czasie gdy na Świecie branża przeżywa swoisty rozkwit. Dlatego też nie wszystkie platformy są w języku polskim, wobec tego warto korzystać z przeglądarki np. Microsoft Edge, lub innej posiadającej tłumacza. Zgodnie z Polskim i Unijnym prawem, możemy inwestować we wszystkie pożyczki realizowane przez wymienione platformy.

Każda opisana platforma jest podlinkowana, dlatego zachęcamy do przejścia bezpośrednio na każdą z nich i dokładnie zapoznać się z interesującą nas treścią.

Dostępne przetestowane platformy:

Mintos to rynek pożyczek typu peer-to-peer, który łączy inwestorów z pożyczkobiorcami pożyczkodawców pozabankowych. To łatwa i przejrzysta alternatywa dla tradycyjnego systemu bankowego. Na Mintos zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni mogą inwestować w ułamki pożyczek udzielonych w całej Europie. Obecnie obsługuje kredyty hipoteczne, niezabezpieczone pożyczki osobiste, zabezpieczone pożyczki samochodowe oraz pożyczki dla małych firm. Minimalna inwestycja w jedną pożyczkę to 10 EUR.


 

Nibble to marka IT Smart Finance Group, która jest nową platformą Peering opartą na modelu „peer 2 portfolio”, która umożliwia  klientom inwestowanie w produkty kredytowe niebankowe z gwarancją. Platforma oferuje rozwiązania kredytowe w różnych krajach oraz różnorodne portfele w bezpieczny i przejrzysty sposób.

Platforma automatycznie tworzy portfel inwestycyjny i zapewnia inwestorom możliwość inwestowania w system odkupu, zawsze gwarantujący odkup pożyczki.
Ten system technologiczny daje inwestorowi możliwość wyboru określonych parametrów, takich jak kraj i limit kwoty inwestycji, w celu stworzenia spersonalizowanego portfela i parametrów.
Inwestorom oferuje się otwarty model uzyskiwania zysku, z gwarancją otrzymania zwrotu do 12% rocznie, nawet jeśli spłata pożyczki jest opóźniona o ponad 30 dni.

 

PeerBerry to platforma peer-to-peer oferująca możliwość inwestowania w udzielone pożyczki pozabankowe pożyczkodawców z całej Europy. Portfel oferowanych kredytów składa się głównie z kredytów konsumenckich udzielonych przez Grupę Aventus i jej spółki zależne. Zyskowna od pierwszego roku działalności na Litwie (2009), Grupa Aventus stała się innowacyjnym i odnoszącym sukcesy pożyczkodawcą, posiadającym mocną pozycję w Czechach, na Łotwie, w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Kazachstanie. PeerBerry wykorzystuje najnowocześniejsze narzędzia i rozwiązania online, aby zapewnić godną zaufania, prostą i szybką usługę. Wierzymy, że nasze ciągłe inwestycje w rozwiązania i infrastrukturę informatyczną zarówno wspierają nasz rozwój, jak i zapewniają osiągnięcie celu – zaspokojenia potrzeb i oczekiwań naszych inwestorów!

heavyfinance –  Inwestycje tylko w pożyczki dla rolników zabezpieczone pojazdami, maszynami, ciągnikami


NEO Finance to największa platforma pożyczkowa P2P na Litwie.

Oferuje  inwestorom możliwość inwestowania w pożyczki litewskich odbiorców kredytów konsumenckich.

Działająca od 2015 roku platforma oferuje swoim inwestorom solidne zwroty na poziomie 12-18% i jest pierwszą platformą P2P w kraju, która osiągnęła stałe miesięczne emisje o wartości 1,5 mln EUR +.

Wszyscy nowi inwestorzy, którzy zarejestrują się za pośrednictwem podanego linku, otrzymają 25 € na swoją pierwszą inwestycję po pełnej rejestracji.

NEO Finance

Dlaczego warto inwestować z NEO FINANCE?

NEO Finance jest pierwotnym pożyczkodawcą.

W przeciwieństwie do wielu innych platform P2P. NEO Finance jest pierwotnym pożyczkodawcą. Dzięki temu inwestorzy mogą inwestować bezpośrednio w początkową pożyczkę, a nie za pośrednictwem rynku, na którym są oferowane w celu refinansowania już wyemitowanej pożyczki. W rezultacie inwestorzy mają większą kontrolę nad swoją inwestycją. Mogą zobaczyć wszystkie istotne informacje o pożyczkobiorcach: zawód, dochody, pożyczoną kwotę, preferowaną stopę procentową itp., A zatem podejmują świadomą decyzję o tym, gdzie zainwestować.

Średnia stopa zwrotu 14 procent, średnia stopa procentowa 18 procent.

Historycznie litewskie kredyty konsumenckie charakteryzowały się wysokimi stopami procentowymi, ponieważ rynek nie był regulowany do 2016 r. Jednak nawet po wprowadzeniu regulacji stopy procentowe pozostawały wysokie (16,8% dla bankowych kredytów konsumenckich i 78,9% dla innych instytucji finansowych). w 2016 r.). Dlatego stosunek ryzyko / zysk jest jednym z najwyższych w Europie.

Odkup zaległych pożyczek.

W przypadku wypowiedzenia umów z pożyczkobiorcami i przeniesienia zadłużenia na windykatorów, inwestorzy mają możliwość sprzedaży swoich inwestycji za 50-80% ich wartości nominalnej firmie NEO Finance.

Fundusz rezerwowy na ochronę inwestycji.

NEO Finance oferuje unikalną usługę Provision Fund, która pozwala inwestorom zmniejszyć ryzyko inwestycyjne. Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, NEO Finance gwarantuje spłatę inwestorom wraz z zabezpieczeniem całego majątku firmy

Nieograniczona licencja instytucji pieniądza elektronicznego i nadzorowana przez litewską FRA, Bank Litwy.

NEO Finance jest pierwszym i jak dotąd jedynym operatorem platformy P2P na Litwie, który posiada nieograniczoną licencję instytucji pieniądza elektronicznego, która umożliwia prowadzenie działalności w całej Unii Europejskiej. Zapewnia to stały nadzór nad firmą przez Bank Litwy.

Bliska długoterminowa współpraca z firmą windykacyjną.

Wszystkie długi obsługiwane są przez jedną firmę, która jest wieloletnim partnerem NEO Finance. Firma posiada ponad 8-letnie doświadczenie w odzyskiwaniu zaległych kredytów.

EvoEstate   umożliwia inwestorom inwestowanie na 19 głównych europejskich platformach finansowania społecznościowego z jednego konta.  Zarówno w nieruchomości na wynajem, jak i pożyczki.

Max crowdfund   jest własnością Max Property Group, międzynarodowej grupy inwestycyjnej z siedzibą w Rotterdamie w Holandii.  Max Crowdfund otrzymał zgodę holenderskich władz finansowych (AFM) i został wpisany do rejestru platformy finansowania społecznościowego.  Max Crowdfund oferuje inwestowanie w pożyczki zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach. Minimalna inwestycja to 100€. 

 

Brickfy to estońska firma oferująca  inwestowanie w pożyczki biznesowe i zabezpieczone nieruchomościami.

 

Robocash jest platformą inwestycyjną w ramach międzynarodowego holdingu finansowego Robocash Group składającego się z kredytodawców konsumenckich z Europy i Azji. Robot inwestycyjny oferuje inwestowanie w pożyczki udzielane przez zintegrowane firmy pożyczkowe z pełną gwarancją wykupu. Proces inwestycyjny jest wykonywany automatycznie. Robocash gwarantuje całkowity wykup w przypadku późnejszej spłaty kredytu. Kredytodawcy ponoszą wszelkie ryzyko, więc inwestując nie ponosimy ryzyka.

 

 

 

VIAINVEST to kolejna  platforma peer-to-peer, na której prywatni pożyczkodawcy mogą inwestować w pożyczki pochodzące od pożyczkodawców poza bankowych. Jednak tylko pożyczkodawcy  VIA SMS  i jej spółek córek. Portfele pozabankowych należności kredytobiorców obejmują głównie udzielane pożyczki konsumenckie w całej Europie. Każdy inwestor ma pełną kontrolę nad tym, ile chce zainwestować, komu iw jakiej pożyczce. Viainvest odkupuje wszystkie nie spłacone pożyczki wraz z odsetkami należnymi inwestorom. Czyli nie ma ryzyka utraty kapitału w przypadku nie spłacenia pożyczki przez kredytobiorcę.

BULKESTATE to estońska platforma P2P na której możemy  inwestować  w pożyczki zabezpieczone nieruchomościami  i zakupy grupowe również nieruchomości. Platforma prężnie  działa w krajach bałtyckich. Sfinansowała ponad 120 projektów i od 2016 roku zebrała ponad 19 mln euro.  Oczywiście Inwestowanie jest dostępne dla każdego.

 

Moncera to platforma inwestycyjna P2P, która oferuje inwestorom bardzo dobre możliwości inwestowania w pożyczki konsumenckie i zarabiania. Wszystkie pożyczki są objęte 100% gwarancją wykupu, nie są pobierane żadne opłaty ani prowizje dla użytkowników platformy.  Oprocentowanie do 12% rocznie . Gwarantuje “Wyjście jednym kliknięciem = natychmiastowy zwrot zainwestowanych środków”, tzn. że inwestor może w każdej chwili wycofać się z umowy i odzyskać swoje pieniądze.  Platforma zapewnia 30-dniową gwarancja wykupu, w razie braku spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę. · Na  inwestycję wystarczy  już tylko  10€ · Brak kosztów dla inwestorów.

Debitum to alternatywna platforma inwestycyjna typu peer-to-business (P2B). To sieć, która łączy końcowych
pożyczkobiorców i  pierwotnych  pożyczkodawcó.  Platforma Debitum pozwala każdemu inwestować w biznes
Inwestycje  już od 50 EUR i oprocentowanie do 11%. Wszystkie pożyczki na platformie są oceniane wg
niezależni zewnętrzni oceniający ryzyko. Wszystkie inwestycje są objęte dodatkowymi gwarancjami, takimi jak BuyBack.

Platforma Esketit jest łącznikiem pomiędzy sprawdzonymi firmami pożyczkowymi i inwestorami. Używa
najlepszych praktyk i posiada  doświadczonych  profesjonalistów w branży, co wzmaga  zaufanie inwestorów.
Platforma Esketit została uruchomiona w grudniu 2020 r. Przez profesjonalistów zajmujących się pożyczkami mikrofinansowymi
od ponad 10 lat.
Platforma Esketit  jest znana  w całej Europie i Azji.
Pożyczki są udzielane przez stowarzyszone firmy pożyczkowe, dzięki czemu są bardziej przejrzyste i łatwiejsze do nadzorowania.
Platforma Esketit umożliwia inwestorom uzyskanie wysokiej stopy zwrotu bez poświęcania bezpieczeństwa.  Platforma prowadzi giełdę pożyczek.

Companisto to największe sieci inwestorów cyfrowych na rynkach niemieckojęzycznych (DE, CH, AT), które wspólnie inwestują w innowacyjne startupy i przedsięwzięcia. Inwestorzy mogą co miesiąc inwestować w około 2 nowe startupy, co umożliwia podmiotowi stowarzyszonemu czerpanie dużych zysków z prowizji w oparciu o kolejne inwestycje poleconych inwestorów przez okres do 12 miesięcy.

Income to firma zajmująca się technologią finansową, która zapewnia globalny rynek nowej generacji do inwestowania w aktywa generujące przepływy pieniężne, takie jak kredyty konsumenckie i biznesowe.
Uruchomiona w 2020 roku firma umożliwia inwestorom inwestowanie w pożyczki i osiąganie wysokich zwrotów. Rynek dochodów został stworzony przez inwestorów dla inwestorów i wprowadza funkcje bezpieczeństwa inwestorów, których nigdy wcześniej nie widziano na rynkach peer-to-peer, dzięki czemu rynek jest bardziej przejrzystym i bezpieczniejszym środowiskiem do inwestowania.

Artykuł przedstawia ogólne informacje, dlatego też prosimy zapoznać się  również z informacjami  zawartymi na opisanych stronach.