Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin – na jakie warto zwrócić jeszcze uwagę?

Bez wątpienia Bitcoin jest “królową” wszystkich kryptowalut. Jednak wahania jej kursu powodują, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie również w inne krytptowaluty. Notowania kryptowalut innego rodzaju są mniejsze niż najbardziej popularnego Bitcoina, który mocno narażony jest na wpływ spekulacji. Na jakie kryptowaluty warto zwrócić uwagę? W które warto inwestować?

Zcash (ZEC)

Podobnie jak Ethernum, również i Zcash jest jedną z kryptowalut, które nie mają długiego stażu na rynku. Została ona wprowadzona do obrotu dopiero w 2016 roku, jednak mimo tego cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Twórcy Zcash twierdzą, że kryptowaluta jest znacznie bezpieczniejsza od Bitcoina i tym właśnie twierdzeniem przyciągają całą rzeszę jej nowych użytkowników. ZEC gwarantuje dodatkowe zabezpieczenia przy transakcjach kryptowalutą. Są one zapisywane i publikowane w ramach blokchainów. Dane wysyłającego i odbiorcy, jak również ilość przesyłanych ZEC pozostają ukryte. Ekipa Zcash oferuje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z dodatkowych zabezpieczeń, które sprawiają, że zapis transakcji jest możliwy do odczytu jedynie przy pomocy zaawansowanej kryptografii. Zcash jest mozliwy do kupienia m.in. na giełdzie Binance – zobacz opinie.

Dash

Dash (początkowa znana jako Darkcoin) to kolejna wersja kryptowaluty Bitcoin, która szczyci się lepszymi zabezpieczeniami. Kod waluty opiera się na otwartym, ale zdecentralizowanym oprogramowaniu, co sprawia, że transakcje są praktycznie niemożliwe do wyśledzenia. Dash wystartował w 2014 roku i już od początku cieszył się dość sporym zainteresowaniem. Kryptowalutę można mainować przy pomocy procesorów, jak i kart graficznych.

Ripple (XRP)

Ripple jest siecią działającą międzynarodowo i umożliwiają tanie przekazy pieniężne. Transfery docierają natychmiastowo – i tym właśnie różnią się od większości przekazów przy pomocy innych kryptowalut. Ripple nie wymaga minowania, co jest jego kolejną odmienną cechą wśród walut wirtualnych. Do operowania Ripple wymagana jest mniejsza moc obliczeniowa, jak i obciążenie sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *