Księgi Wieczyste po Nazwisku Właściciela

Czy jest możliwe wyszukanie w Internecie Księgi Wieczystej po nazwisku właściciela? Każda Księga Wieczysta zawiera Imię i  Nazwisko właściciela, działki czy innej nieruchomości, często Numer PESEL, oznaczenie nieruchomości, ewentualne wpisy dotyczące hipoteki, czy też praw osób trzecich.

Be żadnego problemu możemy odnaleźć każdą Księgę Wieczystą po adresie nieruchomości, bądź też numerze geodezyjnym działki.

Jeśli natomiast chodzi o nazwisko, to niestety nie.  Aczkolwiek jest to możliwe, ale ze względów ochrony danych osobowych, zastrzeżone jest to tylko i wyłącznie dla urzędów administracji państwowej, komorników, notariuszy. Co w zasadzie może wzbudzać kontrowersje, gdyż jak wspomniałem, każdą Księgę Wieczystą można odnaleźć  po samym adresie lub też numerze geodezyjnym działki, następnie ją przejrzeć i bez żadnego problemu odczytać zarówno nazwisko jak i Pesel właściciela. Ponadto samo szukanie Ksiąg po nazwisku, może być często zdradliwe, gdyż zdarza się często że nawet w jednej niewielkiej miejscowości zdarzają się dwie lub nawet więcej osób z tym samym imieniem czy nazwiskiem.  Takie błędy zdarzały się nawet komornikom, którzy  zlicytowali działki nie należące do dłużnika.  Reasumując po samym nazwisku Księgi Wieczystej nie odnajdziemy, natomiast po adresie tak. Jeżeli zależy nam odnalezieniu majątku np. dłużnika, to zacznijmy od sprawdzenia adresu pod którym mieszka, dowiemy się przy okazji czy na nieruchomości istnieją jakieś wpisy hipoteczne, albo czy jest więcej współwłaścicieli. Na koniec dodam że oczywiście z zamieszczonej wyżej wyszukiwarki możemy sobie wydrukować całą zawartość KW, jednak taki wydruk nie będzie miał mocy prawnej. Jeśli natomiast potrzebujemy  dokument , do banku, notariusza to zapraszam po Urzędowy Odpis, Zaświadczenie, Wyciąg z Ksiąg Wieczystych On-line (albertkredyty.pl)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *