Jak przetrwać bez wychodzenia z domu – finanse

W Internecie napisano już wiele artykółów na temat jak się zachowywać w dobie panującego Koronawirusa. Tutaj zajmiemy się przede wszystkim finansami.

Wielu z nas nie wie, nie umie, lub też z różnych powodów boi się korzystać z bankowości elektronicznej. Przez Internet możemy, zakładać rachunki bankowe (konta osobiste) , robić opłaty za prąd, wodę, czynsz i inne,  zaciągać i spłacać kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe, dokonywać przelewów bankowych, zawrzeć umowę ubezpieczenia, również na życie, a nawet robić zakupy zarówno w sklepach spożywczych jak i galeriach handlowych.

Korzystanie z Internetu w przytoczonych przypadkach znacznie ogranicza nam kontakt z dużą ilością osób, a co za tym idzie ewentualnym zarażeniem się Koronawirusem. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i wcale nie jest tak niebezpieczne jak wielu osobą się wydaje.

Zacznijmy po kolei, zakładamy rachunek bankowy wybieramy sobie bank, zapoznajemy się z ofertą i składamy wniosek o konto osobiste:  Przeglądnij dostępne propozycje i złóż wniosek . Po złożeniu wniosku umowę przywozi nam kurier, umowę podpisujemy w domu. Kartę płatniczą otrzymujemy pocztą, logujemy się według wskazanej instrukcji przez wybrany bank i od tego momentu możemy praktycznie za wszystko płacić z domu. Nie musimy chodzić na pocztę czy też do banków. W razie dodatkowych pytań w każdym banku jest konsultant i podpowie wszystko przez telefon, lub e-mail.

Podobnie wygląda sprawa pożyczki lub kredytu, również zapoznajemy się z ofertą. Wybieramy najkorzystniejszą dla nas, składamy wniosek przez Internet. Jeśli mamy już otwarty rachunek bankowy, cała procedura może trwać jedyne 15 minut i pożyczka znajdzie się na naszym koncie. Obecnie nie są wymagane zaświadczenia z zakładów pracy, ani poręczyciele.

Kredyty przez Internet

Pożyczki pozabankowe przez Internet

Pożyczka Prywatna

Przez Internet możemy również zawrzeć ubezpieczenie na życie. Procedura wygląda tu zupełnie podobnie jak w pozostałych przypadkach z tym, że umowę możemy podpisać bezpośrednio przez Internet klikając odpowiedni przycisk.

Ubezpieczenia na Życie

Poprzez Internet możemy również dokonywać zakupów. Popularne są takie platformy jak allegro.pl, czy też OLX.pl Możemy również dokonywać zakupów w wielu sklepach, w tym również galeriach handlowych. Tu warto zapoznać się z platformą Refunder.pl czy też zrabatowani.pl dzięki której otrzymamy dodatkowe rabaty. W każdym przypadku możemy wybrać opcję z dostawą do domu. W większości przypadków dostawa będzie za darmo.

Warto zauważyć że ze względu na Koronawirus wszystkie banki oraz niektóre firmy pozabankowe znacznie obniżyły wymagania jeśli chodzi o udzielenie pożyczki.  Co poprawiło automatycznie naszą zdolność kredytową. Ponadto możemy skorzystać z odroczenia terminów spłat rat w bankach na okres od 3 do 6 miesięcy, jednak później to się może przedłużyć. Natomiast w instytucje pozabankowe udzielają ulg w spłacie na indywidualnych zasadach. Najczęściej odraczają terminy spłat, bądź rezygnują z części odsetek za opóźnienie. Jednak Rząd przyjął projekt ustawy ograniczający wysokość prowizji dla chwilówek do 5% na 30 dni, oraz do 21% na dłuższy okres. Co prawda instytucje udzielające chwilówek sprzeciwiają się temu, jednak Rząd  na razie nie chce odpuścić. Wszysko zależy teraz od Sejmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *