Wonga.pl – nasza opinia o tej firmie na temat pierwszej pożyczki

Tego rodzaju pożyczki mogą być całkiem dobrym rozwiązanie, ale tylko jak robimy to z głową i dokładnie wiem jak z nich korzystać. Można pożyczać za darmo, ale trzeba wiedzieć jak…

strona Wonga.pl wyświetlona na laptopie

Wonga to chyba jedna z najpopularniejszych i najbardziej reklamowanych firm udzielających szybkich pożyczek online w Polsce. Poniekąd można ją zakwalifikować do grupy firm oferujących pierwszą gratisową pożyczkę. Przy czym koszt pierwszej pożyczki w Wonga.com wynosi 10zł, oczywiście pod warunkiem, że ową pożyczkę spłacimy przed upływem terminu spłaty.

rejestracja na stronie Wonga

Kwota maksymalna pierwszej “prawie darmowej” pożyczki dodatkowo jest nieco niższa niż u konkurencji, bowiem wynosi 1500zł. Dla porównania na przykład w Vivus możemy jako pierwszą darmową pożyczkę, pożyczyć teoretycznie aż 3000 zł. W Ekspres Kasa, Ofin, NetCredit / Incredit 2000zł, Filarum 1000zł, podobnie jak w Smart Pożyczce również 1000 zł. Przy czym wszystkie te oferty dotyczą okresu do 30 dni na spłatę, a Wonga umożliwia nam spłatę pierwsze pożyczki za 10 zł do 60 dni, czyli dwa razy dłużej. Może to być lepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują drobnej kwoty, ale potrzebują troszkę dłuższego czasu na spłatę.

Zalety tej pożyczki

W kwestii okresu spłaty promocyjnej pierwszej pożyczki pośrednie rozwiązanie (pomiędzy Vivus i Wonga) proponują między innymi takie firmy jak Lednon, czy Extraportfel, gdzie możemy wziąć pierwszą pożyczkę za darmo na okres 45 dni.

Bardzo ważne jest za to by na pewno spłacić tą pożyczkę w terminie, bo inaczej taka pożyczka nie ma sensu i będzie bardzo droga przez koszty przedłużania okresu spłaty i wysokie oprocentowanie. Jeśli spłacimy ją w terminie to koszt całkowity pierwsza pożyczki wyniesie nas równe 10 zł.

Dlatego jeśli istnieje ryzyko, że za chwilę jeszcze możemy nie mieć pieniędzy na spłatę, to może lepiej wybrać firmę Wonga, gdzie ten okres na spłatę jest dłuższy. Nawet jeśli zakładamy, że spłacimy ją w 3 dni, to i tak na wszelki wypadek lepiej wybrać maksymalny okres spłaty czyli 60 dni, bo i tak koszt pierwszej pożyczki wyniesie nas tyle samo, czyli równe 10zł.

Jeszcze raz podkreślam, że trzeba ją spłacić w terminie. Jeśli nie mamy pewności, że ją spłacimy w terminie to lepiej sobie darować takie pożyczki, bo można się strasznie wkopać i wpakować w poważne problemy finansowe. Poza tym pożyczanie w takich firmach poza promocją pierwszej gratisowej pożyczki jest wg. mnie totalnie nieopłacalne.

Trzeba też zaznaczyć, że Wonga dość skrupulatnie weryfikuje klientów, którym udziela pożyczek. Zostaniemy zweryfikowani między innymi w BIK i innych rejestrach.

Źródła:
1. www.wonga.pl – Polska strona Wonga.com
2. Recenzja w Antyhaczyk (na temat powyższej promocyjnej oferty tej firmy) z https://antyhaczyk.blogspot.com
– “Pożyczki Wonga.com – opinie. Szybkie pożyczki internetowe chwilówki”.
3. www.bankier.pl/wiadomosc/O-Wonga-com-prosto-z-mostu-2834031.html – “O Wonga.com prosto z mostu”.
4. https://www.uokik.gov.pl – strona UOKiK

Podobne:

Wzrost ubezpieczenia AC/OC w Leasingu
Inbank opinia o nowym banku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *