Najtańsze Waluty – szybka wymiana.

Najtańsze gdyż taniej być nie może.

Opiszę na przykładzie znanej platformy wymiany walut Walutomat.

Na Walutomacie wymieniamy walutę po  średnim kursie  Forex.

Notowania są ciągłe, czyli w czasie rzeczywistym uaktualniane co minutę.  Walutomat obsługuje 4 podstawowe waluty:  Euro, Dolar amerykański, Frank szwajcarski i polski złoty.

Prowizję jaką płacimy to tylko 0.02% od wymiany. Podam tu prosty przykład.

Przykładowy średni  Kurs Euro wynosi 4,5547 zł

W Walutomacie wówczas kurs kupna: 4,5527zł

Kurs sprzedaży: 4,5577zł

Jak widać różnica istnieje dopiero na 3 i 4 miejscu za przecinkiem. Czyli w obu przypadkach zarówno kurs kupna jak i sprzedaży można powiedzieć że wynosi 5,55gr.

Jednak płacimy prowizję w wysokości 0,02% od wymiany. Czyli 0,0091zł (niecały grosz).

Reasumując łącznie z prowizją którą zapłacimy za 1 Euro otrzymamy 4,5436 zł, natomiast kupimy za 4,5668

Czyli w skrócie średni kurs Euro 4,55zł więc sprzedajemy za 4,54zł natomiast kupujemy za 4,46zł.

W kantorze natomiast kurs kupna by wynosił około 4,51zł natomiast sprzedaży około 4,59zł. Czyli różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka.

Jak wspomniałem średnia cena walut jest zmienna, w ciągu dnia zmienia się o porę groszy kilka a nawet kilkanaście razy. Więc możemy sami poczekać na interesujący nas kurs. Możemy również wystawić własną ofertę kupna lub sprzedaży po własnym kursie i poczekać aż dostosuje się do tego średni kurs. Czasami wystarczy odczekać tylko kilkanaście minut.

Wiele osób skutecznie zarabia korzystając z różnic kursów w czasie. Kursy zmieniają się w czasie. W ciągu dnia można nawet kilka razy  wybraną walutę kupić taniej i sprzedać drożej. Można również kupować np. Euro za Dolary itp. albo nabyć  tanio Franki na spłatę kredytu, jak też szybko przekazać osobie w Polsce pieniądze z zagranicy. Po prostu wpłacając za granicą np. Euro, można je od razu wymienić po dobrym kursie na złotówki i przelać środki na dowolne konto złotówkowe w Polsce.

Jednak to nie wszystko. Walutomat czynny jest 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wymianę możemy zrobić bez wychodzenia z domu. Walutomat na pierwszą wymianę obniża prowizję o 50%.

Jak się do tego zabrać?

Należy:

1 Zarejestrować się w Walutomacie – zarejestruj się

2 Posiadać konto walutowe – załóż bezpłatne konto walutowe

3 posiadać konto złotówkowe – załóż bezpłatne konto w Santanter Banku

-załóż konto w innym banku

 

Konta oczywiście  założysz przez Internet. Do każdego otrzymasz kartę płatniczą.

Jeśli chcesz tylko kupować i sprzedawać waluty w celach zarobkowych na różnicy kursów, wystarczy ci tylko konto złotówkowe. Walutomat prowadzi tak zwane subkonta we wszystkich obsługiwanych walutach. Walutomat to platforma zarówno dla często, jak i jednorazowo wymieniających waluty. Wpłat możesz dokonywać również przez BLIK, szybki przelew, kartą, oraz Google Pay. Natomiast wypłat na dowolny rachunek do 33 krajów za 0zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *