Wzrost ubezpieczenia AC/OC w Leasingu

Ubezpieczenie w pełnym pakiecie AC/OC jest wymagane przez każdy leasing. Jednak leasing rządzi się swoimi prawami i każdy, kto w ten sposób kupował samochód zdaje sobie sprawę jak wysoki może być koszt takiego ubezpieczenia.

Przede wszystkim decydując się na zakup auta w leasing mamy do wyboru – albo bierzemy leasing w pakiecie z ubezpieczeniem, albo dostarczamy inne znalezione na własną rękę ubezpieczenie. Już w tym momencie pojawia się pierwszy haczyk – za wybór innego ubezpieczyciela leasing dołoży mam opłatę rzędu 300-500 zł netto. Można rzec, że właściwie karną, tylko za co? Większość osób to wystarczająco odstrasza.

Mercedes zimą

W pierwszym roku ubezpieczenie w pakiecie z leasingu jest jeszcze względnie tanie, ale w drugim lub trzecim następuje zazwyczaj już kolosalny wzrost składki. Bywa, że np. z 3,5 tys. do 5, a nawet 7 tys. zł w zależności od samochodu. W przypadku drogich aut jeszcze więcej. Nadal mamy możliwość zmiany ubezpieczyciela. Tylko, że zwykle gdy dostajemy ofertę odnowienia ubezpieczenia bywa już za późno na szukanie i zmienianie firmy ubezpieczeniowej. Jeśli jednak to zrobimy, to zapłacimy ową wysoką opłatę za zmianę.

Możemy wprawdzie negocjować z ubezpieczycielem, który współpracuje z leasingiem i na podstawie pozyskanej przez nas kontroferty obniżyć składkę.

Jest z tym jednak na tyle zachodu, że większość osób odpuszcza i zapłaci tą wysoką składkę. Co jednak nie jest bynajmniej uczciwym zagraniem ze strony firm leasingowych i współpracujących z nimi towarzystw ubezpieczeniowych, bowiem w zasadzie suma ubezpieczenia jest już mniejsza, a auto częściowo spłacone.

Proceder ten jest powszechny i pojawia się w większości firm leasingowych. dlatego warto odpowiednio wcześniej poprosić o przysłanie oferty odnowienia polisy AC/OC i ewentualnie zmienić, gdy jest jeszcze na to czas. Ponieważ nawet ta wysoka opłata za zmianę ubezpieczenia może być o wiele niższa niż wzrost ubezpieczenia z leasingu.

Artykuł powstał przy konsultacji z:
TCU Ubezpieczenia https://tcubezpieczenia.pl
Tarnowskie Góry, ul. Nakielska 1-3/88

Źródła:
https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Leasing – najtańszy i najlepszy sposób na auto?

Podobne:
Inbank opinia o nowym banku
Wonga.pl – nasza opinia o tej firmie na temat pierwszej pożyczki