Czy Otrzymamy dodatek Węglowy ?

2O23/2024

Jak Pamiętamy w sezonie grzewczym 2022/2023 Przysługiwał Dodatek Węglowy w wysokości 3000zł na każde gospodarstwo domowe, które swój dom lub mieszkanie ogrzewało węglem

Dodatek początkowo miał przysługiwać tylko jednemu gospodarstwu domowemu pod danym adresem. Jednak ostatecznie przysługiwał każdemu gospodarstwu domowemu które spełniało następujące warunki:

  • głównym  źródłem ogrzewania w gospodarstwie domowym był kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem kamiennym (w tym ekogroszkiem, miałem, koksem, brykietem lub peletem) zawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego,
  • źródło ogrzewania  było wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

W sezonie 2022/23,  dodatek węglowy był wypłacany jako świadczenie pieniężne wyłączone spod egzekucji i zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Kwota dodatku natomiast nie wymagała uwzględnienia przy obliczaniu wysokości osiągniętego dochodu.

W przyznawaniu dofinansowania również nie brano pod uwagę wysokości dochodów.

W ubiegłym sezonie wnioski składalismy w gminach, lub wyznaczonych do tego Ośrodkach MOPS lub GOPS

Dodatek Węglowy 2023/24

Jak będzie wyglądał dodatek w tym sezonie? W jakiej formie i wysokości będzie wypłacany Czy w ogóle będzie? 

Na te pytania szczegółowo odpowiemy niezwłoczie po opublikowaniu odpowiedniego aktu prawnego, wcześniej jednak będziemy informować o ewentualnych projektach. Dlatego warto sobie zachować adres tego artykułu, gdyż będzie aktualizowany. ( https://albertkredyty.pl/wegiel , lub po wpisaniu w Google: „Dodatek Węglowy Albert Kredyty” ).

Obecnie Trwają konsultacje na temat dodatku. Nie wiadomo czy jeśli będzie to zostanie wypłacony w formie pieniężnej jak to było w ubiegłym sezonie, czy to będą talony na określoną ilość opału. Nie wiadomo też komu będzie przysługiwał i na jakich zasadach, czy będą określone kryteria dochodowe. Istotnym elementem będzie też cena która będzie obowiązywała. Jak wiemy w ubiegłym sezonie ceny mocno poszybowały w górę. Obecnie są w miarę stabilne i mają tendencje spodkową.

Niestety już wiadomo że w tym Roku Dodatku Węglowego Nie Będzie 

Polecamy

Aktualne Propozycje Finansowe

Konta Bankowe i Karty Kredytowe z Premią od Banków nawet do 1200zł za otworcie i korzystanie

Tu znajdziesz zawsze aktualne dostępne Kredyty różnych Banków, możesz przejrzeć porównać wybrać ofertę dla siebie i złożyć wniosek przez Internet. Większość Banków przelewa środki na konto w dniu złożenia wniosku.

Jeśli nie chcesz korzystać z ofert Bankowych wybierz jedną z propozycji pozabankowych. Złóż wniosek przez Internet a środki znajdą się na Twoim koncie nawet za kilka minut. Dla nowych klientów są przygotowane ciekawe promocje, takie jak pierwsza pożyczka za darmo ( bez prowizji i odsetek )

Konto Bankowe z Premią od Banku. Za samo otwarcie i korzystanie z konta firmowego możesz otrzymać premię nawet 2700zł

Kredyty i Leasing.

Również dla firm z okresowymi trudnościami finansowymi, oraz na spłatę zadłużenia do ZUS i US

Przejrzyj dowolną Księgę Wieczystą, wystarczy że znasz adres nieruchomości lub numer geodezyjny działki. Nie musisz znać nazwiska właściciela, numeru Księgi Wieczystej, ani podawać celu w jakich chcesz przejrzeć lub pobrać KW.

Albert Finanse

Kontakt: kontakt@albertkredyty.pl

(c) 2012-2023 Albert Finanse.

Oferta

Chcesz Umieścić u Nas Link, Reklamę, Artykuł Sponsorowany, Ofertę. Napisz do Nas